ثبت نام دونده اي در گينس با دويدن در دشت لوت

يك دونده ايتاليايي توانست در گرم‌ترين نقطه دنيا كه منطقه گندم بريان كوير لوت است، ۷۵ كيلومتر بدود و نام خود را در فهرست ركوردهاي گينس ثبت كند.

پائولو ونتوريني از ماجراجويان و طبيعت گردان ايتاليايي روز ۲۸ تير ماه يك ركورد جهاني را به ثبت رساند. او توانست در گرم‌ترين نقطه دنيا كه منطقه گندم بريان در كوير لوت واقع در ايران است به مدت ۱۱ ساعت و ۵۷ دقيقه، ۷۵ كيومتر بدود آن هم در حالي كه دماي هوا ۵۲ درجه سانتي گراد و دماي خاك ۸۰ درجه بود.

در اين رويداد، دو فيلمبردار از گينس به همراه تيم پزشكي و يك نماينده از سفارت ايتاليا به همراه مدير يك شركت گردشگري كه در كرمان فعاليت مي‌كند، همراه دونده‌ي ايتاليايي بودند. او برنامه خود را در كاروانسراي شفيع آباد كرمان به اتمام رساند و توانست نظر كارشناسان گينس را جلب كرده و اين ركورد را به نام خودش در جهان ثبت كند. البته با ثبت نام او در اين ركورد نام كوير لوت در ايران نيز براي اولين بار در اين فهرست جاي گرفت.

ثبت نام دونده اي در گينس با دويدن در دشت لوت

ثبت نام دونده اي در گينس با دويدن در دشت لوت

پائولو ونتوريني ساعت هفت و چهار دقيقه صبح روز چهارشنبه از گندم بريان شروع به دويدن كرد و با عبور از مسير صعود تا ارتفاع يك هزار و ۱۴۵ متري قله گندم بريان و ۱۱۵۰ متر مسير برگشت، در ساعت هفت و ۱۴ دقيقه بعد از ظهر ركورد خود را ثبت كرد.

سرعت طوفان در زماني كه او مي‌دويد ۵۵ كيلومتر در ساعت بود و در اين ۱۲ ساعت او تنها ۶ ليتر آب خورد و سه ليتر نيز سرم وصل كرد و ۵ كيلوگرم نيز وزن كم كرد. در مجموع آنچه كه خودش به خبرنگاران مي‌گويد در حدود ۱۴ ليتر چرخش آب در بدن او انجام گرفته است و اكنون حال جسماني خوبي دارد. البته در اين ۱۲ ساعت او مرتبا توسط تيم پزشكي معاينه مي‌شد.

ثبت نام دونده اي در گينس با دويدن در دشت لوت

ثبت نام دونده اي در گينس با دويدن در دشت لوت

دونده ايتاليايي با اين ركورد توانست عنوان تنها كسي كه در گرم ترين منطقه دنيا و در گرم ترين زمان ۷۵ كيلومتر راه بدود را از آن خود كند. منتها قرار بود برنامه او در روز ۳۰ تير ماه انجام شود ولي به دليل اينكه طوفان‌هاي ۱۲۰ روزه جنوب كشور در اين روز شديد تر مي‌ شد اين برنامه زودتر برگزار شد. اكنون نيز قرار است او در يك نشست خبري ركورد جهاني شدن خود را با رسانه هاي داخلي و خارجي مطرح كند.