ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز برقی تفال
سیگار برگ
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
آموزشگاه آشپزی
دوره های آموزش شیرینی پزی
آموزش کافی شاپ
تور کربلا
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
تشك طبى
adrapanagroup
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۴۲:۱۹

مقاطع تحصيلي در كشور كانادا

تحصيل در كانادا براي دانشجويان بين المللي از دبستان تا دوره‌هاي دانشگاهي و دوره هاي زبان امكان پذير است. كشور كانادا يكي از پيشگامان از نظر سرانه سرمايه گذاري در زمينه تحصيلات و ارائه بورسيه تحصيلي مي‌باشد، كه اين منجر به كيفيت بالاي موسسات و آموزشگاه‌هاي كانادا شده است. بر اساس آمار اداره مهاجرت كانادا، هر ساله بيش از ۱۵۰ هزار دانشجو از كشورهاي مختلف براي ادامه تحصيل در بيش از ۱۰ هزار رشته دانشگاهي به كانادا مي‌آيند. تحصيل در كانادا به زبان انگليسي و زبان فرانسوي ممكن مي‌باشد. در ادامه با آدراپانا همراه باشيد تا با مقاطع تحصيلي در كشور كانادا آشنا شويد.


مطالب مرتبط: سيستم آموزشي كانادا 


دوره كالج در كانادا

دوره هاي كالج دوره هايي هستند كه بيشتر روي مهارت هاي كاربردي و مربوط به بازار كار تمركز دارند. اين دوره ها در كشور كانادا بسيار پر استقبال بوده و شمار زيادي از دانشجويان كانادايي و بين المللي در اين دوره ها تحصيل مي كنند. شرايط ورود به دوره هاي كالج در كانادا، نسبت به دانشگاه ها ساده تر بوده ولي دريافت ويزاي دانشجويي از طريق ثبت نام در كالج كانادايي كمي پر ريسك بوده و بايد تمامي حوانب را سنجيده و سپس عمل كنيد. انتخاب نوع دوره و نوع كالج در اخذ اقامت دائم پس از تحصيل در كانادا بسيار حائز اهيمت مي باشد.

مقاطع تحصيلي در كشور كانادا

مقاطع تحصيلي در كشور كانادا

دوره پري بچلر

دوره پري بچلر دركانادا مخصوص متقاضياني است كه قصد ورود به دوره ليسانس را دارند ولي از نظر آكادميك و زبان در دوره ليسانس پذيرفته نشده اند.

پيش نياز اخذ پذيرش كالج در كانادا:

 • داشتن مدرك پيش دانشگاهي

 • داشتن مدرك زبان الزامي نيست.

دوره ليسانس در كانادا

دوره ليسانس در كانادا يا همان undergraduate degree در تمامي استان ها به جز استان كبك پس از سال ۱۲ دبيرستان آغاز مي شود. دوره ليسانس در كانادا معمولا ۴ سال طول مي كشد. در استان كبك پس سال ۱۱ دبيرستان، دانشجو مي تواند وارد دوره كالج شود يا در دوره پيش دانشگاهي دو ساله شركت كرده و سپس وارد دوره ليسانس ۳ ساله شود.

پيش نيازاخذ پذيرش ليسانس در كانادا:

 • داشتن مدرك پيش دانشگاهي ( ۱۲ ساله )

 • داشتن مدرك زبان براي اخد پذيرش الزامي نيست.

مقاطع تحصيلي در كشور كانادا

مقاطع تحصيلي در كشور كانادا

دوره پري مستر در كانادا Pre-master

دوره پري مستر در كانادا مخصوص متقاضياني است كه قصد ورود به دوره مستر را دارند ولي از نظر آكادميك و زبان در دوره مستر پذيرفته نشده اند. براي برخي از رشته ها مانند حقوق، شركت در دوره هاي پري مستر براي ادامه تحصيل در دوره فوق ليسانس بسيار رايج است. در گروه رشته هاي مهندسي نيز، برخي از دانشگاه ها براي ادميشن دوره فوق ليسانس نياز به نمره آزمون جي آر اي يا جي مت دارند، ولي با شركت در دوره پري مستر و ارائه كارنامه آن، دانشگاه متقاضي را بدون مدرك جي آر اي يا جي مت مي پذيرد.

پيش نياز اخذ پذيرش پري مستر در كانادا:

 • داشتن مدرك ليسانس با معدل بالاي ۱۴

 • داشتن مدرك آيلتس ۵.۵

دوره فوق ليسانس در كانادا Master’s

دوره فوق ليسانس در كانادا يا همان‌ graduate degree معمولا ۱ تا ۲ سال بوده و به صورت ريسرچ يا كورس ارائه مي شود. در دوره هاي course-based دانشجو با شركت در كلاس و گذراندن واحد هاي درسي مدرك فوق ليسانس خود را دريافت مي كند. در دوره هاي فوق ليسانس research-based دانشجو بايد با كمك استاد راهنماي خود بر روي موضوعي تحقيق كرده و پايان نامه ارائه بدهد. برخي از دوره هاي مستر نيز تركيبي بوده و شامل كورس و ريسرچ مي شوند. دوره هاي مستر با ريسرچ در بسياري از موارد توسط دانشگاه يا استاد راهنما فاند مي شودند و نوعي از بورسيه ي تحصيلي كانادا را دريافت مي كنند.

پيش نياز اخذ پذيرش فوق ليسانس در كانادا:

 • داشتن مدرك ليسانس با معدل بالاي ۱۴

 • داشتن مدرك آيلتس ۶ يا ۶.۵

 • در برخي از رشته هاداشتن مدرك زبان براي اخد پذيرش الزامي نيست.

برخي از دوره هاي مستر اين امكان را به متقاضي مي دهند كه به صورت مستقيم در مقطع دكتري دوره ادامه پيدا كند. براي دريافت اطلاعات كامل شرايط تحصيل در كانادا، فرم زير را پر كنيد تا كارشناسان ما با شما تماس بگيرند.

فرم ارزيابي آنلاين اخذ ويزاي تحصيلي كانادا (رايگان)
با تكميل فرم در چند ثانيه، شرايط شما براي دريافت ويزاي تحصيلي كانادا توسط كارشناسان ما بررسي خواهد شد.

تكميل فرم ارزيابي ويزاي تحصيلي كانادا

دوره دكتري در كانادا Doctoral degree

دوره دكتري در كانادا ۳ تا ۵ سال طول مي كشد. در دوره دكتراي كانادا دانشجو بايد يك پروژه را دنبال كند. بيشتر اين پروژه ها توسط شركت هاي بزرگ اسپانسر شده هستند و به همين دليل بيشتر پروفسورها در دوره دكتري به دانشجويان فاند يا كمك تحصيلي اعطا مي كنند. اين فاند ها گاها شهريه دانشجو را پوشش داده و گاها مبلغي اضافه بر آن نيز به دانشجو داده مي شود تا هزينه هاي زندگي او نيز پوشش داده شود. دوره دكتري در كانادا داراي كورس نيز مي باشد.

پيش نياز اخذ پذيرش دكترا در كانادا:

 • داشتن مدرك ليسانس و  فوق ليسانس با معدل بالاي ۱۴

 • داشتن مدرك آيلتس ۶ يا ۶.۵

 • در برخي رشته هاي مهندسي بدون مدرك زبان كار را ميتوان آغاز كرد.

 • پذيرش دوره دكتري در كانادا نيازمند رزومه علمي قوي مي باشد. در صورتي كه سطح زبان انگليسي و فرانسوي ضعيف داريد و رزومه علمي مناسبي نداريد ( مقالات معتبر)، امكان پذيرش دوره دكتري در كانادا براي شما وجود نخواهد داشت.

مقاطع تحصيلي در كشور كانادا

دوره ديپلما در كانادا graduate diploma

اين دوره ها براي متقاضياني است كه مدرك ليسانس را دارند ولي در دوره فوق ليسانس تمايلي به انجام تز يا پايان نامه ندارند و همچنين در دوره فوق ليسانس تمايلي به انجام كارورزي نيز نداشته باشند. اين دوره معمولا متشكل از ۳۰ واحد درسي است كه در پايان اين امكان را به متقاضي مي دهد كه مدرك Graduate Diploma را دريافت كند. متقاضياني كه قصد دريافت فوق ليسانس را پس از اين دوره دارند معمولا مي توانند با گذراندن ۱۵ واحد ديگر مدرك فوق ليسانس را دريافت كنند.

پيش نيازاخذ پذيرش ديپلما در كانادا:

 • داشتن مدرك ليسانس

 • داشتن مدرك زبان براي اخد پذيرش الزامي نيست.

مقاطع تحصيلي در كشور كانادا

مقاطع تحصيلي در كشور كانادا

دوره پست بك در كانادا ( ليسانس پيشرفته ) post bac

دوره هاي (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در كانادا به دوره هايي گفته مي شود كه متقاضيان داراي مدرك undergraduate يا همان ليسانس مي توانند وارد اين دوره شوند تا مهارت هاي زبان انگليسي و مهارت كاري خود را به صورت عملي ارتقا دهند. اين دوره ها در كانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوري و ۸ ماه دوره كارورزي در شركت ها يا كارخانه ها بوده و به متقاضياني كه در دوره ليسانس فارغ التحصيل شده اند شانس خوبي براي استخدام شدن مي دهد.

پيش نيازاخذ پذيرش پست بك در كانادا:

 • داشتن مدرك ليسانس

 • داشتن مدرك زبان براي اخد پذيرش الزامي نيست.

دوره سرتيفيكيت در كانادا Certificate Programs

مدرك سرتيفيكيت در كانادا معمولا با گذراندن ۳۰ واحد درسي در كالج يا دانشگاه دريافت مي شود. اين دوره ها پيش نياز هاي كمي دارند و ورود به آنها نسبتا ساده مي باشد. دانشجويان بين المللي با ثبت نام در اين دوره ها شانس بالايي براي اخذ ويزاي تحصيلي كانادا ندارند. طول اين دوره ها معمولا يك سال است. براي ورود به اين دوره بايد ديپلم دبيرستان را داشته باشيد.

پيش نيازاخذ پذيرش سرتيفيكيت در كانادا:

 • داشتن مدرك پيش دانشگاهي

 • ( نكته: اخذ ويزاي دانشجويي كانادا براي متقاضيان عزيز ايراني مشكل مي باشد)

دوره ديپلما در كانادا Diploma Programs

مدرك ديپلما در كانادا ( متفاوت از ديپلم دبيرستان) معمولا با گذراندن ۳۰ واحد درسي در كالج يا دانشگاه دريافت مي شود. اين دوره ها پيش نياز هاي كمي دارند و ورود به آنها نسبتا ساده مي باشد. دانشجويان بين المللي با ثبت نام در اين دوره ها شانس بالايي براي اخذ ويزاي تحصيلي كانادا ندارند. طول اين دوره ها معمولا دو سال است و براي ورود به آنها نياز به ارائه مدرك ديپلم دبيرستان وجود دارد. شانس متقاضيان براي دريافت ويزاي تحصيلي با شركت در اين دوره ها مناسب است و مشاورين آدراپانا در اين زمينه مي توانند متقاضيان را راهنمايي كنند.


مطالب مرتبط: 5 دانشگاه معتبر كانادا


پيش نياز اخذ پذيرش ديپلما در كانادا:

 • داشتن مدرك پيش دانشگاهي

 • داشتن مدرك زبان براي اخد پذيرش الزامي نيست.

دوره تركيبي در كانادا Collaborative & Joint Degree Programs

اين دوره ها با همكاري كالج و دانشگاه ارائه مي شوند. متقاضي برخي دروس را در كالج و برخي ديگر را در دانشگاه مي گذارند.

پيش نياز دوره:

 • داشتن مدرك پيش دانشگاهي

مقاطع تحصيلي در كشور كانادا

دوره كو آپ در كانادا Co-op Programs

دوره هاي كو آپ در كانادا، دوره هايي هستند كه متقاضي در حين تحصيل در شركت ها مي گذارند و معمولا براي آن به دانشجو حقوق پرداخت مي شود. برخي از دانشگاه ها اين دوره ها را الزامي كرده اند.

پيش نيازاخذ پذيرش كو-آپ در كانادا:

 • داشتن مدرك پيش دانشگاهي

دوره كارورزي در كانادا Apprenticeship Programs

دوره هاي كارورزي در كانادا معمولا يا در حين تحصيل دانشجو هستند و يا در پايان تحصيل او. اين دوره ها گاهي به صورت اختياري و گاهي به صورت الزامي و جزيي از دوره اصلي ارائه مي شوند.

پيش نياز دوره:

 • داشتن مدرك پيش دانشگاهي

 • ( نكته: اخذ ويزاي دانشجويي كانادا براي متقاضيان عزيز ايراني مشكل مي باشد)

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۴۰:۰۶

سيستم آموزشي كانادا

سيستم آموزشي كانادا در حال حاضر يكي از قويترين سيستم هاي آموزش در دنيا مي باشد. اگر شما هم قصد تحصيل در كانادا را داريد، مي توانيد از طيق پر كردن فرم زير، اولين گام پذيرش در كانادا را برداريد. آدراپانا در تمام مراحل در كنارتان خواهد بود.

فرم ارزيابي آنلاين اخذ ويزاي تحصيلي كانادا (رايگان)

با تكميل فرم در چند ثانيه، شرايط شما براي دريافت ويزاي تحصيلي كانادا توسط كارشناسان ما بررسي خواهد شد.

تكميل فرم ارزيابي ويزاي تحصيلي كانادا


مطالب مرتبط: ويزاي تحصيلي كانادا


مدرسه در كانادا

به طور كلي تمامي مدارس كانادا آموزش به محصلان از سن 5 سال تا 17 يا 18 سال را پوشش مي دهد. اما سيستم آموزشي كانادا و سطح بندي دانش آموزان در استان هاي مختلف متفاوت است:

 •   مدارس ابتدايي كانادا سطوح 1 (يا پيش دبستاني) تا 4، 5، 6 و يا گاهي سطح 7 را شامل مي شود.

 •   مدارس راهنمايي كانادا سطوح 5، 6، 7 و 8 را شامل مي شود البته سطوح ارائه شده به منطقه و مدرسه نيز بستگي دارد.

 •   دبيرستان مقدماتي سطوح 7، 8 و گاهي 9 را شامل مي شود و در واقع دانش آموزان را براي انتقال به دبيرستان آماده مي كند.

 •   دبيرستان كانادا سطوح 8، 9 يا 10 تا 12 را شامل مي شود البته به جز تحصيل در استان كبك كه دبيرستان در اين استان سطوح 7 تا 11 را شامل مي شود.

سيستم آموزشي كانادا

سيستم آموزشي كانادا

عموما ساعات مدرسه بين 5 تا 6 ساعت مي باشد به جز پيش دبستاني كه تقريبا نيمي از ساعات روز را تشكيل مي دهد. سال تحصيلي از ماه سپتامبر (مهر) تا ماه ژوئن (خرداد) را شامل مي شود البته گاهي برخي مدارس كل سال را برنامه ارائه مي دهند.
بر اساس سيستم آموزشي كانادا، دانش آموزان خارجي براي تحصيل در مدارس دولتي كانادا بايد بين 10 تا 14 هزار دلار در سال بپردازند. مسلما هزينه مدارس خصوصي از اين ميزان بيشتر است.
پس از پايان دوره دبيرستان در كانادا، مقاطع ليسانس، فوق ليسانس و دكترا شروع مي شود. اما امروزه بسياري افراد ترجيح مي دهند كه با توجه به رشد سريع بازار كار، به دوره هاي كوتاه مدت در كالج ها و يا موسسات فني بروند تا بتوانند مهارت هاي مرتبط با دنياي بازار كار را سريعتر و در دوره هاي كوتاهتر بگذرانند. مشاورين شركت ويزاي آدراپانا آماده ارائه خدمات مربوطه مي باشند.

تحصيل در دبيرستان كانادايي:

محصلين دبيرستاني سال هاي سوم و چهارم و كساني كه معدل ديپلم آنها پايين از حد نصاب اخذ پذيرش ليسانس در كانادا مي باشند، مي توانند ابتدا ديپلم دبيرستان كانادايي خود را از يك دبيرستان كانادايي دريافت نمايند و سپس براي دانشگاه اقدام كنند. مدت تحصيل در دبيرستان بستگي به سابقه تحصيل متقاضي و نمرات قبلي آنها دارد و معمولا بين 1 تا 2 سال طول مي كشد.

سيستم آموزشي كانادا

تحصيل در دوره هاي زبان كانادا:

متقاضيان تحصيل در دوره هاي زبان انگليسي و يا فرانسه مي توانند، پذيرش زبان از يكي از دانشگاه ها، كالج ها و ساير مراكز آموزشي زبان در كانادا دريافت كنند. مدت آموزش زبان بستگي به سطح زبان متقاضي دارد و از 6 ماه تا يك سال طول مي كشد. دوره هاي زبان در كالج ها، موسسات زبان كانادا و دانشگاه هاي كانادا برگزار مي شود. جهت تحصيل در دوره هاي زبان در كانادا متقاضي گزينه هاي بسيار زيادي براي انتخاب دارد. جهت انتخاب بهترين گزينه متقاضي مي تواند با مشاورين آدرپانا مشورت كند تا در كوتاه ترين زمان اخذ پذيرش از دوره هاي زبان انجام شود. شايان ذكر است در حال حاضر سفارت كانادا به متقاضيان ايراني كه فقط در دوره زبان در كشور كانادا شركت كنند ويزاي تحصيلي اعطا نمي كند.

تحصيلات عاليه كانادا شامل 3 قسمت مي باشد:

 •  دانشگاه و پلي تكنيك ها

 •  موسسات فني در كانادا

 •  كالج در كانادا


مطالب مرتبط: هزينه ي تحصيل و زندگي در كانادا


تحصيل در كالج هاي كانادا:

متقاضيان تحصيل در بسياري از دوره هاي فني، مهندسي، كاربردي، و هنري مي توانند پذيرش تحصيلي از يك كالج كانادايي دريافت نمايند. مدت تحصيل در دوره هاي كالج بين 2 تا 4 سال مي باشد. متقاضياني كه داراي مدرك زبان انگليسي نيستند، بايد ابتدا در دوره هاي زبان كالج شركت كنند. آدراپانا نماينده رسمي تمامي كالج هاي بزرگ كشور كانادا مي باشد. حتي در صورت داشتن پذيرش از كالج هاي معتبر كشور كانادا شانس دريافت ويزاي تحصيلي با دوره هاي كالج، براي متقاضيان ايراني بالا نيست.

سيستم آموزشي كانادا

سيستم آموزشي كانادا

سيستم ترانسفر واحد هاي درسي در كانادا:

بسياري از كالج ها و پلي تكنيك ها طبق توافقنامه اي كه با دانشگاه هاي كانادا دارند اين امكان را به متقاضيان مي دهند كه واحد هاي درسي پاس شده در كالج يا پلي تكنيك را به دانشگاه ها منتقل كنند. اين روش در كانادا بسيار مرسوم مي باشد و متقاضياني كه از نظر صلاحيت علمي و يا زبان در حد دانشگاه خاصي نيستند، ابتدا وارد دوره كالج شده و با داشتن شرط معدل مشخص در كالج ( كه دانشگاه مورد نظر مشخص ميكند ) مي تواند واحد هاي پاس شده را به دانشگاه ترانسفر كند. اين روش در بين دانشجوهاي بين المللي نيز كاملا مرسوم است و دانشجو با ورود به كالج مي تواند در محيط ساده تر و كمتر آكادميك و شهريه پايين تر كالج وارد شده و پس از گذراندان يك يا دو سال و البته داشتن شرايط معدل و زبان دانشگاه مورد نظر، ادامه تحصيل خود را در آنجا دهد.

سيستم آموزشي كانادا

سيستم آموزشي كانادا

تحصيل در مقطع ليسانس در كانادا:

متقاضيان تحصيل در مقطع ليسانس در كانادا بايستي داراي معدل بالا و نمره زبان انگليسي باشند. پذيرش مقطع ليساني بستگي به سابقه تحصيلي و معدل متقاضي دارد. پذيرش ليسانس در تمامي رشته ها و دانشگاه هاي كانادا انجام مي گيرد. درصورتي كه متقاضي داراي نمره زبان كافي براي دانشگاه مورد نظر نباشد، بايستي ابتدا در دوره زبان دانشگاه شركت نمايد. دوره ليسانس در كانادا اگر تمام وقت باشد معمولا ۳ تا ۴ سال مي باشد. براي پذيرش در مقطع ليسانس در كانادا متقاضيان بايد داراي مدرك ديپلم و پيش دانشگاهي معتبر باشند. در برخي از استان ها متقاضي مي تواند دوره پيش دانشگاهي نيز را در كشور كانادا سپري كند كه معمولا ۲ سال خواهد بود.

سيستم آموزشي كانادا

سيستم آموزشي كانادا

تحصيل در مقطع فوق ليسانس و دكتري در كانادا:

متقاضيان تحصيل در مقطع فوق ليسانس و دكتري در كانادا، بايستي داراي معدل بالاي ۱۳ و مدرك IELTS با نمره حداقل ۵ و گاها مدارك GRE و GMAT براي برخي از رشته ها باشند. پذيرش فوق ليسانس و دكتري در تمامي رشته ها ممكن مي باشد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۳۲:۴۳

ويزاي تحصيلي كانادا

اگر قصد ادامه تحصيل در كانادا و در هر مقطع تحصيلي، قبل از مدرسه تا تحصيلات عاليه، را داريد بايد بگوييم كه انتخاب درستي كرده ايد. با حمايت دولت هاي محلي و فدرال، دانش آموزان مي توانند بعد از تحصيل، اين كشور را براي زندگي نيز انتخاب نمايند و اقامت كانادا را بدست آورند.

در ادامه با آدراپانا همراه باشيد تا با شرايط تحصيل در كانادا به تفكيك مقاطع تحصيلي آشنا شويد. در صورت نياز به مشاوره با ما تماس گرفته و يا اقدام به تكميل فرم ارزيابي نماييد.

فرم ارزيابي آنلاين اخذ ويزاي تحصيلي كانادا (رايگان)

با تكميل فرم در چند ثانيه، شرايط شما براي دريافت ويزاي تحصيلي كانادا توسط كارشناسان ما بررسي خواهد شد.

تكميل فرم ارزيابي ويزاي تحصيلي كانادا


مطالب مرتبط: ويزاي توريستي كانادا


شرايط تحصيل در كانادا به تفكيك مقطع تحصيلي، قبل از دانشگاه، كالج و ورود به دانشگاه به شرح زير مي باشد.

در هر مقطع تحصيلي كه هستيد، قبل از دبستان تا دبيرستان، مي توانيد براي مدارس كانادا درخواست دهيد و ادامه تحصيل دهيد تا ديپلم بگيريد.

هر استان برنامه و قوانين خاص خود را براي دانش آموزان خارجي دارد و حتي مدارس خاصي براي آنها در نظر گرفته شده است. هر كس بر اساس سن، مدرسه اش برگزيده مي شود، به طور كلي افراد 5 تا 18 سال مي توانند در اين مدارس ادامه تحصيل دهند.

هيچ جاي نگراني هم براي سطح زبان شما وجود ندارد! شرط زبان در بيشتر اين مدارس براي دانش آموزان ايراني قرار داده نشده است و پيش نيازهاي هر متقاضي بر اساس سطح زبان در طول تحصيل ارايه مي شود. براي اطلاعات بيشتر با ما تماس حاصل كنيد:

جهت دريافت مشاوره و اخذ ويزاي تحصيلي كانادا با همكاران ما تماس حاصل نماييد:

۰۲۱-۸۸۵۴۲۰۹۴

انوع مدارس كانادا

مدارس كانادايي به دو دسته ي عمومي و خصوصي تقسيم مي شوند. مدارس عمومي داراي تنوع زيادي در مباحث درسي هستند. رتبه ي هر مدرسه بر اساس نتايجي كه دانش آموزان بدست مي آورند و هم چنين امكانات موجود در مدارس تعيين مي شود. بهترين مدارس از لحاظ رتبه براي تحصيل دانش آموزان خارجي انتخاب مي شود و تحصيل در كنار دانش آموزان كانادايي باعث يادگيري فرهنگ و آداب و رسوم نيز خواهد شد.

مدارس خصوصي در كمتر از مدارس عمومي به ارايه دروس مي پردازند و عموما داراي محدوديت در ارايه دروس اختياري و امكانات ورزشي و فوق برنامه مي باشند. هزينه ي اين مدرسه ها بالاتر از مدارس عمومي است و باعث تحميل هزينه هاي زيادي در صورت موارد فوق برنامه خواهد شد.

به طور كلي تمام اين مدارس مورد قبول اداره مهاجرت كانادا هستند و نيازي به كد دي ال آي هم نمي باشند.

هزينه هاي تحصيل در كانادا

هزينه تحصيل به طور ميانگين در تمام ايالت كانادا در مقطع راهنمايي و دبيرستان 12500 دلار ساليانه و در مقطع دبيرستان 14000 دلار ساليانه مي باشد و به اين هزينه ها بايد هزينه بررسي مابين 200-400 دلار و هزينه بيمه به ميزان 900 دلار ساليانه و هزينه منزل 900 دلار ماهيانه و قيم كه مي تواند تا سالي 1500 دلار باشد را اضافه كرد ولي در مدارس خصوصي اين هزينه به مراتب بيشتر و تا 30تا 50 درصد گرانتر خواهد بود.

ويزاي تحصيلي كانادا

ويزاي تحصيلي كانادا

اسكان دانش آموزان خارجي

دانش آموزان خارجي مي توانند در كنار خانواده هاي كانادايي داوطلب زندگي كنند تا در محيطي كانادايي رشد كرده و فرهنگ آنها را نيز بياموزند. اين مراكز تحت نظر و بررسي ادارات آموزش و پرورش هر ايالت هستند و مورد بازبيني و سركش قرا مي گيرند.

در اين خانه هاي هر دانش آموزي اتاق شخصي و تغذيه ي روزانه در كنار خانواده ي كانادايي دارد كه باعث رشد و تقويت زبان وي نيز خواهد شد. در صورتي كه دانش آموزان نخواهند از سيستم Home Stay استفاده كنند، مي توانند يكي از والدين خود را نيز با خود به كانادا بياورند و با هم زندگي كنند.

ويزاي صادره در اين برنامه از نوع توريستي چند بار ورود و بلند مدت مي باشد.

قيم در كانادا

دانش آموزان متقاضي تحصيل در كانادا بايد قيم داشته باشند كه اين فرد از طرف مدرسه و يا از طرف خانواده دانش آموز مي تواند انتخاب شود. قيم مسئوليت تحصيلي دانش آموز را بر عهده خواهد داشت و از مدرسه مي توانند با آنها تماس بگيرند. فرد قيم بايد شرايط خاصي داشته باشد. فرد قيم بايد داراي اقامت دايم كانادا و حداقل 25 سال سن داشته باشد و از سلامتي كامل جسمي و روحي مناسب برخوردار باشد. در مواقعي كه اوليا داراي آشنايي در كانادا نباشند اين فرد توسط ادارات آموزش پرورش تعيين و هزينه ان توسط اوليا پرداخت مي شود.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۳۶:۰۷

مدارك لازم جهت ويزاي دانشجويي كانادا

اولين نكته اي كه هر فرد متقاضي ويزا بايد بداند، اطلاع از مدارك مورد نياز جهت اخذ ويزا مي باشد، تا در صورت عدم ارائه مدارك مورد نياز، زمان و هزينه ي خود را هدر ندهد. در ادامه ليست هايي از مدارك مورد نياز ويزاي دانشجويي را آورده ايم تا سرعت روند انجام پرونده ي شما در آدراپانا تسريع پيدا كند. لطفا با دقت موارد زير را مطالعه كرده و سپس فرم زير را پر كنيد.

فرم ارزيابي آنلاين اخذ ويزاي تحصيلي كانادا (رايگان)

با تكميل فرم در چند ثانيه، شرايط شما براي دريافت ويزاي تحصيلي كانادا توسط كارشناسان ما بررسي خواهد شد.

تكميل فرم ارزيابي ويزاي تحصيلي كانادا


مطالب مرتبط: ويزاي تحصيلي كانادا


مدارك لازم جهت ويزاي دانشجويي كانادا

مدارك لازم براي اخذ پذيرش مدرسه در كانادا

 • اسكن پاسپورت معتبر

 • ترجمه سه سال اخير كارنامه تحصيلي متقاضي با فرمت pdf

 • يك قطعه عكس ۳.۵ در ۴.۵ (با فرمت pdf يا jpeg)

 • ادميشن في (پرداخت پس از هماهنگي با مشاورين ويزا مونديال)

 • آدرس و شماره تماس و كد پستي متقاضي

 • نام پدر و مادر متقاضي به طور كامل (براي تكميل فرم ها مورد نياز است)

مدارك لازم جهت ويزاي دانشجويي كانادا

مدارك لازم جهت ويزاي دانشجويي كانادا

مدارك لازم براي اخذ پذيرش كالج در كانادا

 • اسكن پاسپورت معتبر (هر مدرك به همراه ريز نمرات آن به صورت جداگانه و با فرمت pdf)

 • ترجمه سه سال اخير كارنامه تحصيلي متقاضي با فرمت pdf

 • ترجمه شناسنامه

 • ادميشن في (پرداخت پس از هماهنگي با مشاورين ويزا مونديال)

 • آدرس و شماره تماس و كد پستي متقاضي

 • نام پدر و مادر متقاضي به طور كامل (براي تكميل فرم ها مورد نياز است)


مطالب مرتبط: ويزاي 5 ساله ي كانادا


مدارك لازم جهت ويزاي دانشجويي كانادا

مدارك لازم براي اخذ پذيرش تحصيلي ليسانس و فوق ليسانس در كانادا

 • متقاضيان دوره ليسانس: اسكن كليه مدارك تحصيلي و ريز نمرات ديپلم و پش دانشگاهي ترجمه شده به انگليسي يا فرانسوي و فارسي (ترجمه بدون مهر دادگستري و خارجه مورد قبول است).

 •  متقاضيان دوره فوق ليسانس: اسكن كليه مدارك تحصيلي و ريز نمرات ليسانس (و فوق ليسانس در صورت وجود) ترجمه شده به انگليسي يا فرانسوي و فارسي (ترجمه بدون مهر دادگستري و خارجه مورد قبول است)

 • اسكن پاسپورت معتبر (هر مدرك به همراه ريز نمرات آن به صورت جداگانه و با فرمت pdf)

 • رزومه به انگليسي يا فرانسوي (با فرمت word)

 • مدرك زبان (اكثر دانشگاه ها از شما ميخواهند كه مدرك زبان را به صورت مستقيم از سنتر دريافت كنند، در اين خصوص با مشاورين ويزا مونديال مشورت كنيد) (با فرمت pdf)

 • انگيزه نامه مرتبط با رشته مورد نظر (با فرمت word)

 • دو يا سه توصيه نامه از اساتيد(توصيه نامه ها بر اساس دانشگاه فرق ميكنند. گاها دانشگاه الزام به دريافت توصيه نامه ها به صورت مستقيم از دانشگاه يا استاد دارند. در اين زمينه مشاورين ويزا مونديال شما را راهنمايي ميكنند.)  (با فرمت pdf)

 • يك قطعه عكس ۳.۵ در ۴.۵ (با فرمت pdf يا jpeg)

 • ادميشن في (پرداخت پس از هماهنگي با مشاورين ويزا مونديال)

 • آدرس و شماره تماس و كد پستي متقاضي

 • نام پدر و مادر متقاضي به طور كامل (براي تكميل فرم ها مورد نياز است)

مدارك لازم جهت ويزاي دانشجويي كانادا

مدارك لازم جهت ويزاي دانشجويي كانادا

مدارك تكميلي مورد نياز براي دوره ي دكتري يا ريسرچ در كانادا

علاوه بر مدارك بالا:

 • مقاله يا پروپزال (در صورت وجود يا نياز) (با فرمت word)

 • فايل مقاله يا ژورنال و … (در صورت وجود)  (با فرمت pdf)

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۱۶:۰۴

جنگلي مملو از تابلوهاي گرافيكي؛ كانادا

جنگل تابلوهاي ترافيكي يكي از جاذبه‌هاي گردشگري منحصربه‌فرد در كشور كانادا به شمار مي‌رود كه هر ساله گردشگران و علاقه‌مندان بسياري از آن بازديد مي‌كنند. براي آشنايي با اين جنگل و مشاهده ي تصاويري از اين جنگل با ما همراه باشيد.


مطالب مرتبط: ويزاي 5 ساله ي كانادا


جنگل تابلوهاي ترافيكي يكي از جالب‌ترين جاذبه‌هاي كشور كانادا است كه در جوار بزرگراه آلاسكا و در نزديكي شهر واتسون ليك (Watson Lake) در ايالت يوكون قرار دارد. در اين جنگل تعداد بيشماري از تابلوها و علائم با شكل‌ها و رنگ‌هاي مختلف در كنار يكديگر نصب شده‌اند.

جنگلي مملو از تابلوهاي گرافيكي؛ كانادا

جنگلي مملو از تابلوهاي گرافيكي؛ كانادا

پروژه احداث اين منطقه براي نخستين بار توسط كارل كي.ليندلي (Carl K. Lindley) در سال ۱۹۴۲ و همزمان با عمليات احداث بزرگراه آلاسكا آغاز شد. در آن دوران شهر واتسون ليك وجود خارجي نداشت و تاسيسات منطقه محدود به پايگاه نيروي هوايي و فرودگاه بود؛ در همين دوران، كارل ليندلي از شركت D به همراه يگان ۳۴۱ مهندسي در منطقه‌اي نزديك به لاور پست (Lower Post) مشغول به كار در پروژه بزرگران آلاسكا بودند. در حين انجام عمليات احداث وي مصدوم شد و از اين‌رو، مداواي وي در مركز درماني يگان مهندسي انجام شد. در طول درمان، افسر مافوق وي دستور داد تا در اين مدت به ترميم و رنگ‌زني مجدد تابلوهاي راهنما در طول جاده بپردازد.

جنگلي مملو از تابلوهاي گرافيكي؛ كانادا

جنگلي مملو از تابلوهاي گرافيكي؛ كانادا

در همان دوران، نصب تابلوهاي راهنما در كمپ يكي از تمرين‌هاي متداول براي مهندسان ارتش آمريكا محسوب مي‌شد. در سراسر دنيا عملكرد اصلي اين تابلوها نمايش مسير و مسافت است. از آنجايي كه كارل در اين دوره بسيار احساس دلتنگي مي‌كرد، تصميم گرفت تابلوها و علائم محل زندگي خود (دانويل، ايليونويز) را نيز در محل كارش نصب كند. اين ايده براي ساير همكاران وي نيز جالب بود و از اين‌رو، نصب تابلوهاي زادگاه و محل زندگي اين افراد تبديل به سنتي جالب شد.

جنگلي مملو از تابلوهاي گرافيكي؛ كانادا

جنگلي مملو از تابلوهاي گرافيكي؛ كانادا

پس از گذشت سال‌ها، اين منطقه تبديل به جنگلي با چندين هكتار وسعت شد كه در آن افراد تابلوهايي مختلفي را از اقصي نقاط دنيا نصب كرده بودند. تابلوهاي اين جنگل از لحاظ شكل و محتوا بسيار متنوع هستند، مانند تابلوهاي خيابان‌ها، خوشامدگويي، علائم غذا، تابلوهاي راهنمايي و رانندگي از سراسر جهان نظير تابلويي به اندازه ۱۸۲/۸۸ در ۳۰۴/۸ سانتي‌متر متعلق به بزرگراهي در آلمان. البته هزينه حمل اين تابلو از آلمان به كانادا نيز بسيار تعجب‌برانگيز است. طبق گزارش سايت دانشنامه ويكي‌پديا در حدود ۱۰۰،۰۰۰ تابلو در اين جنگل قرار دارد و هر ساله نيز بر تعداد آن‌ها افزوده مي‌شود.

جنگلي مملو از تابلوهاي گرافيكي؛ كانادا

 متاسفانه اولين تابلوي نصب شده در اين جنگل توسط كارل ليندلي گم شده است، ولي در سال ۱۹۹۲، كارل و همسرش، الينور، پس از گذشت نزديك به نيم قرن از افتتاح بزرگراه آلاسكا به اين منطقه آمده و از كپي اولين تابلوي خود متعلق به دانويل در الينويز پرده‌برداري كرد. امروزه اين تابلو در مركز بازديد در معرض ديد عموم قرار دارد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۱۱:۳۰

5 دانشگاه معتبر كانادا

مجله خبري معروف كانادا، Maclean، ليست جديدي از 5 دانشگاه معتبر كانادايي را منتشر كرده است. در ادامه با ما همراه باشيد تا با 5 دانشگاه معتبر كانادا آشنا شويد. به نظر شما كدام يك از اين دانشگاه ها در جايگاه اول قرار دارد؟


مطالب مرتبط: ويزاي كانادا


دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا كه در سال 1908 تاسيس شده، در Edmonton در استان prairie آلبرتا واقع شده است. اين دانشگاه بيش از 7700 دانشجوي بين المللي دارد، همچنين داراي 400 توافقنامه آموزشي و تحقيقاتي بين المللي در 51 كشور جهان مي باشد. اين دانشگاه بيش از 200 رشته در مقطع كارشناسي و 170 رشته در مقطع كارشناسي ارشد دارد. اين دانشگاه بيشتر در رشته هاي مهندسي، علوم و برنامه هاي پزشكي و همچنين رشته هاي محبوب قانون و اموزش شناخته شده است. دانشگاه آلبرتا در ميان 200 دانشگاه معتبر و برتر دنيا در رتبه هاي بالاي تحصيلي قرار دارد. اين دانشگاه داراي فرصت هاي پژوهشي با بيش از 500 ميليون دلار بودجه تحقيقاتي سالانه است و بيش از 32000 دانشجوي تمام وقت را با اموزش هاي عالي، امكانات پيشرفته و ساير برنامه هاي موجود به خوبي آماده مي كند. رشته هاي اين دانشگاه، مهندسي (به ويژه مهندسي شيمي، بيوشيمي و علوم نانو) قانون، آموزش و پرورش و داروسازي است.

5 دانشگاه معتبر كانادا

دانشگاه مك‌گيل

در رتبه بندي 2018 Maclean، دانشگاه مك‌گيل نيز، بعنوان يكي از دانشگاه هاي بين المللي كشور در جايگاه چهارم بعنوان رتبه برتر پزشكي/ دكتري كانادا شناخته ميشود كه تقريبا 26 درصد از جمعيت دانشجويان مك‌گيل جز دانشجويان بين المللي هستند. اين دانشگاه كه در مركز lively واقع شده از نظر فرهنگي با مونترال متفاوت است.

اين دانشگاه هرساله دانشجوياني از سراسر جهان با روند افزايشي ثبت نام، را مي پذيرد. دانشگاه ‌مك‌گيل به مركزي براي تحقيق و آموزش در رشته هاي پزشكي، مهندسي و قانون در سطوح بالا شناخته شده است. نخست وزير كانادا جاستين ترودو در مقطع كارشناسي از اين دانشكاه عالي رتبه فارغ التحصيل شد.

رشته هاي اين دانشگاه شامل پزشكي، شيمي، حقوق، موسيقي، رشته ي مهندسي، مديريت، مطالعات مداوم و دندانپزشكي مي باشد.

5 دانشگاه معتبر كانادا

دانشگاه بريتيش كلمبيا

اين دانشگاه بيش از 60000 دانشجوي درحال تحصيل واقع در دو مكان ونكوور و اوكناگان دارد كه 14400 نفر از آنها دانشجويان بين المللي از 162 كشور جهان هستند.

اين دانشگاه بيش از 200 رشته كارشناسي و كارشناسي ارشد دارد و برنامه هاي اموزشي مداوم باعث مي شود دانشجويان از طيف گسترده انتخاب خود لذت ببرند. جاي تعجب نيست كه اين دانشگاه بزرگترين كتابخانه تحقيقاتي در اين كشور را داراست. اين دانشگاه به دانشجويان بين المللي خود يادگيري زبان انگليسي فشرده را در موسسه زبان انگليسي خود واقع در ونكوور پيشنهاد مي كند. اخيرا آمار تعداد دانشجويان بين المللي كه در دانشگاه ونكوور حضور دارند به ميزان 17 درصد نسبت به 9 درصد سال گذشته افزايش يافته است.

علاوه بر امكانات تحقيقاتي بالا، دانشجويان مي توانند از مناظر بسيار جذاب اقيانوس، جنگل ها، و كوه ها و يا از برخي جاذبه هاي گردشگري واقع در دانشگاه مانند موزه انسان شناسي، باغ گياه شناسي و مسيرهاي زيباي پارك لذت ببرند.

5 دانشگاه معتبر كانادا

دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو ميزبان Velocity، بزرگترين انكوباتور با بالاترين سرعت در جهان است. اين دانشگاه در رتبه بندي دانشگاه هاي كانادا در رتبه بندي 2018 Maclean قرار گرفته است. اين دانشگاه به دانشجوياني كه توانايي و استعداد بيزينس را دارند به طور رايگان دسترسي به منابع را اجازه مي دهد كه به انها كمك مي كند يك پروژه را از يك ايده به يك محصول و استراتژي تجاري تبديل كنند.

اين دانشگاه داراي بزرگترين برنامه همكاري در جهان با بيش از 19800 دانشجو شركت كننده در آن است. ابتكار عمل اين دانشگاه به جذب مشاركت بازار كار با بيش از 6700 كارفرما كمك مي كند. براي دانشجوياني كه علاقمند به استخدام پس از فارغ التحصيلي خود هستند، دانشگاه واترلو برنامه اي دارد كه دانشجويان مي توانند بين يك تجربه علمي و تعامل مستقيم با صنعت تعادل ايجاد نمايند. اين دانشگاه بطور نواورانه و با هدفي روشن براي تبديل شدن به يكي از پيشگام ترين مقصدهاي يادگيري در جهان درحال تلاش است. رشته هاي اين دانشگاه شامل علوم حقيقي، معماري، فناوري نانو و تجارت است.

5 دانشگاه معتبر كانادا

دانشگاه تورنتو

اين دانشگاه معتبر كانادا در سال هاي متوالي در رتبه ي يك قرار گرفته است كه جمعيت دانشجويي زيادي دارد و تقريبا 90000 دانشجوي داخلي و بين المللي را در بيش از 700 دوره كارشناسي و 300 برنامه تحصيلات عالي براي ادامه تحصيل پذيرش مي كند. اين دانشگاه داراي سه محوطه دانشگاهي در منطقه تورنتو بزرگ است كه براي افرادي كه در هر قسمت از شهر هستند براي دسترسي به آموزش عالي در سطح جهان كمك مي كند. دانشگاه تورنتو بسياري از دانشجويان بين المللي را جذب مي كند، آمار دانشگاه نشان مي دهد تعداد پذيرفته شدگان از خارج كشور در سال 2017 به اندازه 20 درصد افزايش يافته است. از تحقيقات هوش مصنوعي گرفته تا پيشرفت تكنولوژي هاي پيشرفته از جمله راه اندازي Creative Destruction labs، تحقيقات دانشگاه تورنتو اغلب در سرفصل هاي مربوط به اكتشافات جديد و راه حل خلاق بوده است.
در سال جاري دانشگاه تورنتو در ميان 100 دانشگاه نوآوران جهان با عنوان خلاقترين دانشگاه با نوآوري هاي بالا، در ليست رويترز قرار گرفته است. رشته هاي اين دانشگاه عالي رتبه شامل علوم، پزشكي و هوش مصنوعي مي باشد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۲۷:۰۸

اسكاربرو بلافز؛ پرتگاهي ديدني در كانادا

اسكاربرو بلافز كه به “بلافز” معروف است، پرتگاهي در ناحيه ي اسكاربرو، واقع در اونتاريوي كانادا مي باشد. درميان ۹ پاركي كه در امتداد پرتگاه قرار دارند، پارك بلافرز تنها موردي است كه به ساحل دسترسي دارد.

براي آشنايي با اين پرتگاه ديدني در تورنتو و مشاهده ي تصاوير آن، در ادامه با ما همراه باشيد.


مطالب مرتبط: ويزاي كانادا


اسكاربرو بلافز كه بخش اعظم اسكله شرقي تورنتو را تشكيل مي دهد، روي ساحل درياچه ي اونتاريو قرار دارد. در بالاترين نقطه آن، ارتفاع به ۹۰متر بالاتر از سطح ساحل هم مي رسد و يك مساحت ۱۵كيلومتري را پوشش مي دهد. اين منطقه براي اولين بار در سال ۱۷۹۳ نام گذاري شد. شما مي توانيد با سفر به اين كشور از جاذبه هاي اين مكان ديدن كنيد.

اسكاربرو بلافز؛ پرتگاهي ديدني در كانادا
July 1, 2011
CARLOS OSORIO/TORONTO STAR

تاريخچه اسكاربرو بلافز

فرانسوي ها نام Les Grands Ecores يا نقاط بلند برفراز ساحل را روي اين صخره ها نهادند. در نقشه ي سال ۱۷۸۸ تورنتو (رسم شده توسط الكساندر اتيكن)، اين پرتگاه به عنوان زمين هاي بلند نام گذاري شده بود. اين منطقه در سال ۱۷۹۳ توسط اليزابت سيمكو، همسر نخستين فرماندار ايالت Upper Canada يعني جان سيمكو، با نام اسكاربرو (شهري واقع در ايالت نورث يورك شاير انگلستان) نام گذاري شد. زيرا اين پرتگاه واقع شده در امتداد درياچه ي اونتاريو، او را به ياد صخره هاي آهكي زادگاهش مي انداخت.

او همچنين در خاطراتش ذكر كرده: “اين ساحل سرسخت ظاهري همچون صخره هاي گچي دارد؛ اما من بر اين باورم كه جنس آنها تنها از ماسه ي سفيد است و به قدري زيبا هستند كه در فكر ساخت يك اقامتگاه تابستاني به نام اسكاربرو در آن هستيم.” اين نام بعدها درسال ۱۷۹۶ روي كل شهر گذاشته شد. در همين زمان بود كه به صخره ها “بلافز” مي گفتند. همچنين يك مدل از بلافز در طراحي پرچم شهر اسكاربرو به كار برده شده است.

اسكاربرو بلافز؛ پرتگاهي ديدني در كانادا

اسكاربرو بلافز، پيشتر در امتداد غربي ساحل درياچه ي اونتاريو و به سمت لنگرگاه تورنتو كشيده شده بود. اما اغلب اين مناطق حاشيه ي غربي توسط اعمال انفجارهايي جهت توسعه هاي شهري و صنعتي، مسطح شد. حتي همين آرايش موجود نيز به علت فرسايش شديد و پيوسته، به طور قابل توجهي درحال عقب روي است.بلافز امروزه محل اجتماع افراد در تمام سنين است و شامل مسيرهاي پياده روي سرگرم كننده، ميز پيك نيك، منقل، محل چادر زدن، محوطه ي پاركينگ، رستوران و يك تفرجگاه ساحلي بزرگ و باشگاه قايقراني مي باشد.

اسكاربرو بلافز؛ پرتگاهي ديدني در كانادا

اسكاربرو بلافز؛ پرتگاهي ديدني در كانادا

زمين شناسي اسكاربرو بلافز

ابتداي آن از پايه ي خيابان پارك ويكتوريا در غرب شروع شده و پس از طي مسير ۱۵ كيلومتري نهايتاً در دهانه ي نهر كوهستاني در شرق خاتمه مي يابد. ارتفاع آن به ۹۰ متر هم مي رسد كه معادل با يك ساختمان ۲۵ طبقه است. البته اين پرتگاه در غرب كشور هم كشيده مي شود و پس از عبور از بين جاده ي Kingston و Queen Street East و توقف در دره ي Don ، دوباره در سمت شمالي جاده ي Davenport ادامه مي يابد. همچنين اين پرتگاه بخشي از ساحل درياچه ي يخي Iroquois را كه پس از آخرين عصر يخبندان تشكيل شد، دربرمي گيرد و به علت فرسايش بخشي از پرتگاه توسط درياچه، شواهد زمين شناسي ارزشمندي از آنجا، به جا مانده است. رسوب هاي فرسايش يافته سپس به سمت غرب كشيده شدند و جزاير تورنتو را تشكيل دادند.

اسكاربرو بلافز؛ پرتگاهي ديدني در كانادا

اسكاربرو بلافز؛ پرتگاهي ديدني در كانادا

مشكلات احتمالي اسكاربرو بلافز

اسكاربرو بلافز، از زمان ساخته شدن كلبه هايي در حوالي اين ناحيه در دهه ي ۱۹۴۰، با سرعت زيادي شروع به فرسايش نمود و اين مسئله در دهه ي ۱۹۷۰ با جدا شدن قطعه ي بزرگ ۶متري از پرتگاه، شدت بيشتري يافت. مالكان و مسئولين مي دانستند كه اين خوردگي ها حتمي است. اما چشم انداز اسكله به قدري زيبا و فريبنده بود كه به استقرار در اين محل ادامه دادند. حتي خانه سازي در امتداد بلافز ترقي بيشتري يافت و موجب افزايش بيشتري در سرعت فرسايش شد. در تابستان ۲۰۰۸، بلافز به قدري فرسايش يافت كه يك چهارم كلبه اي كه زماني متعلق به Billy Van(بازيگر و كمدين) بود، روي صخره ها معلق شد و زنگ خطري براي مسئولين شهر تورنتو شد.

براي مقابله با مشكل فرسايش، قرار بر اين شد كه تخته سنگ ها به عنوان سپري براي درختان به كار روند و درختان در پايه كاشته شوند. گرچه براي قراردادن اين سنگ ها و كاشت درختان لازم بود كه ساحل به گونه اي باشد كه امكان عبور كاميون ها در آن براي دسترسي به صخره ها فراهم باشد؛ پس بخش هايي از بلافز ازجمله پارك مذبور، بلافرز، مسطح شد. The Cathedral Bluffs كه بخش تاثيرگذاري از بلافز است، نتيجه ي همين فرسايش هاي مداوم مي باشد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۲۷:۳۹

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

كبك يكي از معروف ترين و محبوب ترين شهرهاي كانادا مي باشد طوري كه در چند سال اخير ايراني هاي بسياري به اين شهر سفر كرده اند. ولي قبل از سفر به هر شهر و كشوري، بهتر است ديدني هاي آن منطقه را بشناسيد و با ديد بازتر به سفر برويد.

در ادامه با آدراپانا همراه باشيد تا با 10 مكان ديدني استان كبك آشنا شويد.


مطالب مرتبط: ويزاي 5 ساله ي كانادا


كبك يكي از خيره كننده ترين و زيباترين شهرهاس كاناداست. تاريخ غني آن، به اين معني است كه براي توريستها، ساختمانهاي باشكوه و فعاليتهاي فراواني وجود دارد. اما از مسير هميشگي توريستها خارج شويد تا فرهنگ غني و پر جنب و جوشي را كشف كنيد كه باعث مي شود با اطمينان بگوييد به جاي كانادا، در فرانسه بوده ايد. زيبايي و تاريخ كبك سيتي و برخي مكانهاي محبوب و جالب را كه به طور يكسان مورد علاقه افراد محلي و توريستها است درك كنيد.

رستوران Chez Temporel

رستوران Chez Temporel در بخش مسكوني خياباني در قديمي ترين و توريستي ترين بخش شهر، بين آپارتمان هايي با پرده هاي كركره اي و ساختمانهاي سنگفرش قرار داشته و از سال ۱۹۷۴ به سرو قهوه و ناهار و صبحانه هاي خوشمزه مشغول بوده است. براي صرف ناهار در محيطي آرام و با فراغت خاطر، غذاي Croque Monsieur را كه با نوشيدني دلچسب محلي همراه است، در حال مشاهده افراد محلي در محل سكونت طبيعي خود ميل كنيد.

آدرس:

25 Rue Couillard

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

هتل Auberge Le Vincent

اين هتل مجلل زماني يك فروشگاه چاپ روزنامه بود تا اينكه صاحب آن، Claude Langevin ملك متروك نزديك را خريد و آن را تغيير داد. تغيير اين ساختمان به يك هتل با ده اتاق با زيبايي هنري و طراحي هاي مجلل (مانند دوشهايي با ديوارهاي شيشه اي و نمايي وسيع و ديوارهاي فقط آجري) به چشم مي آيند. هتل Auberge Le Vincent در كناره هاي منطقه احياشده Saint-Rochقرار دارد كه مكاني فرهنگي، زيبا و هنري است. خدمات اين هتل عالي و بسيار شخصي هستند.

آدرس:

295 rue Saint-Vallier Est

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

رستوران La Cuisine

اين كافه همچون يك آشپزخانه دهه ۱۷ مي باشد كه با خاطرات قديمي گوناگون و آميزه اي از ميزها و صندلي هايي با پوششي از Formica تكميل گشته است. رستوران La Cuisine بشقابهاي بزرگ غذا را كه اغلب از انواع متنوعي همچون پاي يا پيتزا هستند، همراه با سالاد سرو مي كند. اين رستوران در هنگام روز جمعيتي از كارمندان اداره و در هنگام شب جوانان را به خود جذب مي كند (در اين هنگام با وجود DJ هايي كه به بازي كارت مشغول مي شوند، رستوران بيشتر شبيه به كافه مي شود).

آدرس:

205 rue Saint-Vallier Est

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

اغذيه فروشي Le Clocher Penche

Rue Saint-Joseph يكي از خيابانهاي اصلي است كه از ميان Saint-Roch مي گذرد و داراي انواع متنوعي رستورانها و كافه ها است. براي صرف يك غذاي محلي عالي، ارگانيك و بسيار فرانسوي بايد به اغذيه فروشي Le Clocher Penche برويد. در منو، نام نانواها، سازنده هاي پنير و كشاورزان محلي را خواهيد ديد كه غذاها را براي شما آماده كرده اند. خدمات عالي، دكور هنري و صميمي و غذاهاي شعف انگيزي در اين مكان خواهيد يافت.

آدرس:

203 rue Saint-Joseph Est

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

كافه La Barberie

اين مكان محلي توليد نوشيدني، انواع نوشيدني هاي هميشه در حال تغيير را سرو مي كند، هر نوشيدني تا وقتي بشكه هاي حاوي نوشيدني خالي شده سرو مي شود و سپس با نوع ديگري جايگزين مي شود. با پانزده دلار مي توان هشت ليوان نوشيدني داشت كه براي شما و همراهانتان عالي است. در اين مكان فقط نوشيدني سرو شده و غذايي سرو نمي شود اما مشتريان مي توانند غذاي خود را همراه داشته و در ايوانهاي بزرگ اوقاتي را بگذرانند.

آدرس:

310 rue St-Roch

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

رستوران فست فود Chez Ashton

اگر چه ممكن است Ashton’s (همانطور كه افراد محلي آن را مي نامند) شبيه به هريك از رستورانهاي زنجيره اي فست فود باشد، اما غذاي اين رستوران به طور متمايزي مختص كبك بوده و فقط در كبك سيتي يافت مي شود. در اين مكان مي توانيد ساندويچهاي گوشت دودي، هات داگها، برگرها و انواع مختلف poutine (نوعي غذا) را بيابيد. اين رستورانها در اواخر شب كار كرده و اكثر آنها ۲۴ ساعت باز هستند.

آدرس:

25 locations in the Quebec City area

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا


مطالب مرتبط: راهنماي سفر به كبك


فروشگاه اسباب بازي Benjo

اين فروشگاه اسباب بازي بي نظير و بزرگ در سال ۲۰۰۴ افتتاح شد و موفق به داشتن بيشترين انواع اسباب بازي ها در كانادا شد. اين مكان محبوب كودكان كه براي فروشگاههاي اسباب بازي فروشي بزرگ كمك رسان است مملو از اسباب بازيهاي تخيلي و آموزشي است. آخر هفته ها كودكان مي توانند بر قطاري كه از ميان فروشگاه مي گذرد سوار شوند و در قسمتهاي مختلف به بازي هاي عملي بپردازند كه شامل يك بخش شگفت انگيز مربوط به پوشيدن و طراحي لباس مي باشد. همچنين يك كتابفروشي، بوتيك و يك مغازه بستني فروشي در محوطه وجود دارد.

آدرس:

550 Boulevard Charest Est

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

كافه Bar Le Sacrilège

اين كافه در همسايگي يكي از مكانهاي محبوب محلي است. نوشيدني، ارزان و محيط، دوستانه است و يك باغ آرام و پر برگ براي استراحت بعداز ظهر وجود دارد. مشتريان، غذاهاي عالي و افراد طرفدار مد با هم مي آميزند، اين مكان آخر هفته ها شلوغ تر است (زماني كه DJ ها حضور دارند و ساير سرگرمي ها انجام ميشود).

آدرس:

447 rue St-Jean

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

رستوران و نوشيدني فروشي Le Pape Georged

در مركز توريستي ترين بخش از اين شهر، Quartier Petit Champlain، يك رستوران كوچك وجود دارد كه از نظر توريست ها تاثيرناپذير بوده و يك مكان محبوب هميشگي براي افراد محلي است. اين رستوران انواع نوشيدني عالي، پنير و پيش غذا ها را سرو مي كند و شب هنگام موسيقي زنده برپا مي شود. مهمانان شامل، موسيقي دان هاي محلي موزيك سرناد همراه با آهنگهاي سنتي و قومي فرانسوي، موسيقي Doors and Eric Clapton covers و افراد محبوب معاصر همچون جك جانسون مي باشند.

آدرس:

8 ½ rue Cul-de-sac

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

10 مكان ديدني استان كبك؛ كانادا

كافه Tutto Gelato

با يك گردش كوتاه از ميان استحكامات كبك سيتي قديم مكاني عالي و لذت بخش را براي خوردن چيزي خوشمزه خواهيد يافت: Tutto Gelato. در اين مكان طعم هاي منحصر به فرد و جالب توجه gelato را مانند شكلات و pimento chilies، آووكادو، زعفران و شاه بلوط و انواع مختلف مزه هاي كلاسيك تر و دسرهاي سوربت ميوه اي را خواهيد چشيد. همچنين قهوه و دسرهاي خوشمزه موجود مي باشد.

آدرس:

716 rue St Jean

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۲۴:۰۳

نمايشگاه اتومكانيكا | Automechanika | شانگهاي

درباره ي نمايشگاه اتومكانيكا شانگهاي:

نمايشگاه اتومكانيكا شانگهاي (Automechanika) دومين نمايشگاه تجاري جهان در صنعت خدمات خودرو محسوب مي شود. پس از بيش از يك دهه رشد و خدمت به صنعت، اين نمايشگاه شهرت خود به عنوان رويداد الزامي براي حضور در صنعت خودرو را شكل داده است كه براي تبادل اطلاعات، بازاريابي، تجارت و آموزش بهترين گزينه بوده و كل اين صنعت را تحت پوشش قرار مي دهد. نمايشگاه اتومكانيكا شانگهاي نمايشگاهي بين المللي براي قطعات خودور و ارائه دهندگان تجهيزات و خدمات است و كل زنجيره تامين اتومبيل را گرد هم مي آورد. اين نمايشگاه كليه محصولات و خدمات را در چهار دسته اصلي ارائه مي دهد: قطعات و اجزاء، تعمير و نگهداري، لوازم جانبي و سفارشي سازي، و برق و سيستم ها.


جهت هماهنگي در ايام تعطيل و ساعات غير اداري با شماره 09120676792 تماس حاصل فرماييد.
***ساعت كار آژانس ايام معمولي 9 صبح الي 17. پنج شنبه و جمعه ها 9 صبح الي 13.***


اطلاعات نمايشگاه اتومكانيكا شانگهاي:

اطلاعات نمايشگاه شمسي ميلادي
تاريخ شروع نمايشگاه 08 آذر 1396 November 29, 2017
تاريخ پايان نمايشگاه 11 آذر 1396 December 02, 2017
شرايط رزرو غرفه داراي ورودي رايگان
وبسايت نمايشگاه http://automechanika-shanghai.hk.messefrankfurt.com/shanghai/en/visitors/welcome.html
آدرس نمايشگاه NECC Exhibition Center shanghai
محصولات ارائه شونده در نمايشگاه تجهيزات نيرو، شاسي اتومبيل، بدنه، قسمت هاي استاندارد، اجزاي داخلي، اجزاي متناوب و اصلي سيستم رانندگي، تجهيزات شارژ شونده، سيستم هاي چراغ وسايل نقليه، سيستم الكتريكي، تغييرات بصري سفارشي، رينگ چرخ ها، تعمير و نگهداري و …

خدمات آژانس براي علاقه مندان به شركت در نمايشگاه:

 • رزرو نزديكترين هتل ها به محل برگزاري نمايشگاه

 • پيش فروش تورهاي نمايشگاهي

 • ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهي

 • ترانسفر رفت و برگشت به نمايشگاه


براي خريد يا رزرو تور تا قبل از به پايان رسيدن مهلت نمايشگاه، با دفتر آژانس به شماره تلفن 88542094-021 تماس حاصل فرماييد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :admin
تاريخ: ۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۵۹:۲۶

نمايشگاه انرژي خورشيدي | Solarex | استانبول

درباره ي نمايشگاه انرژي خورشيدي استانبول:

نمايشگاه انرژي خورشيدي استانبول (Solarex) اولين و تنها نمايشگاه با موضوع انرژي خورشيدي در تركيه است كه فرصتي فراهم مي كند تا اين كشور گام هاي مهمي در جهت تبديل شدن به مركزي براي توليد انرژي خورشيدي بردارد. نمايشگاه انرژي خورشيدي تركيه رويدادي بازرگاني است كه در آن جديدترين فناوري هاي جهان در زمينه انرژي خورشيدي و محصولات جديد توليد شده در تركيه به صورت يك جا ارائه مي شود.

در نمايشگاه انرژي خورشيدي استانبول شركت هاي برتر و نمايندگان برتر بين المللي اين بخش با هم ديدار خواهند كرد. اين حقيقت كه رويدادي با تمركز بر اين موضوع در تركيه كه يكي از آفتابي ترين كشور هاست، توجه شركت ها و برندهاي مهم جهاني را به خود جلب خواهد كرد و آنها را نسبت به سرمايه گذاري در تركيه ترغيب مي كند. نمايشگاه انرژي خورشيدي استانبول رويدادي برجسته است و با حضور شركت كنندگان خارجي به رشد خود ادامه مي دهد. اين نمايشگاه درصدد است تا اهميت انرژي پاك را براي هر دو قشر شركت كننده و بازديدكنندگان سمينارها به اثبات برساند.


جهت هماهنگي در ايام تعطيل و ساعات غير اداري با شماره 09120676792 تماس حاصل فرماييد.
***ساعت كار آژانس ايام معمولي 9 صبح الي 17. پنج شنبه و جمعه ها 9 صبح الي 13.***


اطلاعات نمايشگاه انرژي خورشيدي استانبول:

اطلاعات نمايشگاه شمسي ميلادي
تاريخ شروع نمايشگاه 16 فروردين 1397 April 05, 2018
تاريخ پايان نمايشگاه 18 فروردين 1397 April 07, 2018
شرايط رزرو غرفه داراي ورودي رايگان
وبسايت نمايشگاه eng.solarexistanbul.com
آدرس نمايشگاه Istanbul Exhibition Center (CNR)
محصولات ارائه شونده در نمايشگاه سلول ها، ماژول ها، اينورتر، فن آوري اندازه گيري و كنترل، شارژر، باتري، كابل، كانكتور، جعبه اتصال، سيستم هاي رديابي خورشيدي، مواد جاذب، پوشش هاي صنعتي، قطعات اتصال، مخازن انبساط، دستگاه گاز زدا، مايعات انتقال حرارت، فناوري هاي كنترل و اندازه گيري و …

خدمات آژانس براي علاقه مندان به شركت در نمايشگاه:

 • رزرو نزديكترين هتل ها به محل برگزاري نمايشگاه

 • پيش فروش تورهاي نمايشگاهي

 • ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهي

 • ترانسفر رفت و برگشت به نمايشگاه


براي خريد يا رزرو تور تا قبل از به پايان رسيدن مهلت نمايشگاه، با دفتر آژانس به شماره تلفن 88542094-021 تماس حاصل فرماييد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ]